Trīs veidi, kā kājām var līdzēt ābolu etiķis


Etiķis noder ne tikai ēdienu gatavošanā un konservēšanā, bet arī veselības uzlabošanai.

Pret varžacīm
* Sīki sasmalcinātas sīpolu mizas aplej ar glāzi ābolu etiķa, 2 nedēļas nostādina tumšā vietā, tad izkāš. Izvilkumā samitrina marles tamponu, lieko mitrumu viegli nospiež, uzliek varžacij un nostiprina ar plāksteri. Kompresi liek vakarā pirms gulētiešanas un tur visu nakti. No rīta pēdu izmērcē sodas šķīdumā (ēdamkarote sodas uz litru ūdens) un uzmanīgi nokasa varžaci.

Pret pastiprinātu kāju svīšanu
* Katru vakaru pirms gulētiešanas kājām sagatavo vanniņu ar kumelīšu, salvijas, ozola mizas, struteņu, priežu vai egļu skuju uzlējumiem (ēdamkaroti jebkura auga ieber termosā, aplej ar glāzi verdoša ūdens, 15 minūtes nostādina, tad izkāš).

Uzlējumu atšķaida litrā ūdens, ielej bļodā, 10–15 minūtes mērcē kāju pēdas, pēc tam noslauka ar mīkstu dvieli un viegli ierīvē ar neatšķaidītu ābolu vai vīnogu etiķi (īpaši pirkstu starpas). Kurss – ne mazāk kā nedēļu.

Pret sasprēgājušiem papēžiem
* Pēc kāju izvannošanas ādu ieziež ar etiķa un glicerīna maisījumu (2 ēdamkarotes šķidra glicerīna sajauc ar ēdamkaroti ābolu vai vīnogu etiķa) un uzvelk kokvilnas zeķes. Procedūru veic vakarā pirms gulētiešanas un turpina, līdz papēži sadzijuši. Maisījumu uzglabā ledusskapī.

Leave a Comment